Namuose > Naujienos > Turinys

Mokslas, kodėl Rio olimpinis nardymo baseinas staiga pavirto pelkėta žalia

Aug 11, 2016


Prieš pat antradienį (rugpjūčio 9 d.) Rio de Žaneire vykusias moterų sinchronines nardymo 10 metrų platformos nardymo varžybas baseino vanduo nuo ryškiai mėlynos spalvos virto pelkėta žalia. Britų olimpietis Tomas Daley ir amerikietis Davidas Boudia, kurie vyrų nardymo renginyje tame pačiame baseine iškovojo atitinkamai bronzos ir sidabro medalius, kai tai buvo skaidri mėlyna spalva, ėmėsi „Twitter“, kad išreikštų netikėjimą dėl nerimą keliančios spalvos pasikeitimo.


Sekite

                                             

Davidas Boudia  

@davidboudia

Palaukite, ar kas nors vaidina pokštą, ar jau švenčiame Šv. Patty dieną anksti čia, Rio? #divingpond   #Olympics


Kas iš tikrųjų nutiko?

Antradienio nardymo vietoje antradienį vandenyje matytas žalias atspalvis buvo „dėl dumblių gausėjimo, kurį sukėlė karštis ir vėjo trūkumas“, šiandien CNN sakė Rio 2016 vietinis organizacinis komitetas.

Kai chloro lygis nukrenta žemiau rekomenduojamos 1–3 dalys iš milijono (ppm), kuris yra lygus 3–5 miligramams litre vandens, gali dumbliai pražysti, o chloras gali išgaruoti šilumoje. „Kai karšta ir daug saulės, jis sudegina chlorą ir maitina dumblius“, - pasakojo „Quartz“ atstovas Jonathanas Schulhoffas, Niujorko „Arthur Edwards“ baseino ir SPA centro mažmeninės prekybos vadovas. Dumbliai turi būti sintetinami, kad augtų, todėl labai tikėtina, kad jie iškris tokioje karštoje šalyje kaip Brazilija, aiškino Schulhoffas.


Dumblių sporos gali patekti į baseiną , atvežtą vėjo, lietaus ar net užteršto maudymosi kostiumėlio ar įrangos. Tokios sąlygos kaip cheminis disbalansas baseino vandenyje, šilta temperatūra, saulės spinduliai arba maistinės medžiagos, tokios kaip nitratai ar anglies dioksidas, gali sukelti dumblių žydėjimą.

Ar tai saugu?


Baseino spalva nebūtinai rodo jo saugumą. Kol chloras bus taisomas, spalva gali nebūti koreguojama, tačiau baseinas artimiausiu metu nekels jokio pavojaus žmonių sveikatai.

Pats dumblis yra tik augalas, ir tai nėra pavojinga. „Kai maudiesi ežere, ežere vyksta daugybė dumblių ir kitų daiktų“ , - interviu „Quartz“ sakėPool and Spa Center“ įmonės vadovas. „Bet aš gerai, tau viskas gerai“.


Baginas paaiškina, kad užsikrėtimo infekcija ar liga pavojus yra gana mažas. Parazitai, tokie kaip Cryptosporidium ir Giardia, gali atsirasti neanitariniame vandenyje, tačiau jie dažniau veikia baseinus su kūdikiais ir vaikais, nes gerai, kad vaikams trūksta asmeninės higienos. Nardymui, kurį naudoja tik profesionalūs sportininkai, tai tikrai nekelia rūpesčių.

Be to, komitetas jau patikrino vandenį po to fakto ir paskelbė, kad jis yra saugus.


Sekite

Kodėl vandens polo baseinas šalia nardymo šulinio vis dar yra mėlynas?

Viena iš galimybių, sako Baginas, yra tai, kad nardymo baseino filtras gali veikti nepakankamai ilgai; kai vanduo vis dar dumblių žydėjimas tampa tikėtinesnis. Taigi galbūt vandens polo baseino filtras veikė pakankamai ilgai, o nardymo šulinys - ne. Tačiau tokiame didžiuliame sporto renginyje filtrai tikriausiai veikia visą parą abiem baseinams.

Geresnis paaiškinimas? „Tiesiog bloga vandens chemija“, - spėlioja Baginas. Net jei abiejuose baseinuose chloro lygis buvo vienodas, vienas nardymo varžybų organizatorius neturėjo pakankamai chloro stabilizatorių. Stabilizatoriai yra tarsi chloras, apsauganti nuo saulės: jie apsaugo jį nuo ultravioletinių saulės spindulių sunaikinimo ir išgaravimo.

Ar ji gali būti ištaisyta?


„Buvo atlikti vandens bandymai„ Maria Lenk “vandens centro nardymo baseine ir nėra jokio pavojaus sportininkų sveikatai“, - komitetas rašė el. Laiške „Quartz“. „Mes atlikome tyrimą ir priežastys yra sumažėjęs baseino šarmingumas. Padidėjęs baseino naudojimas per pastarąsias kelias savaites yra spalvos pasikeitimo priežastis. Mes apdorojome baseinus, o šarmingumo lygis jau pagerėjo. Mes tikimės, kad šarmingumas ir spalva greitai normalizuosis “.


Ištyręs vandenį, komitetas padarė išvadą, kad pavojaus sportininkams nėra, pranešė CNN. Jis taip pat teigė, kad nardymo šulinys turėtų grįžti į įprastą trečiadienio įvykių spalvą.


Tačiau komiteto pažadą nustatyti spalvą gali būti sunku įvykdyti. „Kai dumbliai žydi, jūs turite per daug chloruoti baseiną, kuris sudegins [dumblius]“, - teigė Schulhoffas. Tokiam gydymui, kaip šis, reikia, kad chloro lygis pakiltų virš 10 ppm, o „kai chloro kiekis yra toks didelis, tu negali jame būti“ bent artimiausias 24 valandas, sakė Schulhoffas. Ir net po to gali praeiti dienos ar savaitės, kol chloro lygis bus visiškai normalus. Negyvos dumblių dalelės taip pat turi būti fiziškai pašalintos. Remdamasis gyvenamųjų baseinų patirtimi, Schulhoffas sako, kad visas procesas gali trukti nuo trijų iki penkių dienų. Turint olimpinio dydžio baseinus , greičiausiai tai užtruks ilgiau.


sparelax hot tub