Namuose > Naujienos > Turinys

Geresnė karšta pirtis

Nov 03, 2016

Karšta vonia yra originalus "hidroterapija" - vandens valymas - ir dar geriausias. Tačiau tiek, kiek jums jau gali būti malonios karštos vonios, galbūt negalėsite naudotis savo gydomuoju potencialu. Čia yra keli patarimai ir gudrybės. Jūs tikriausiai nustebsite kai kurie iš jų.


Vonia yra puiki vieta šiek tiek patiems masažuoti, galbūt "išlaisvinti" raumenų mazgus. Ir tobulas būdas: atneškite kamuoliuką į vonią su savimi ir spąsteli ją po savo kūnu, kad galėtumėte daryti spaudimą standiesiems ir skausmingiems raumenims.

Daugelis žmonių vengia karštų vonių, nes vėliau jie jaučiasi raukšlės ir druska. Kai kurie žmonės gauna galvos skausmą po valgio. Tai paprastai galima išvengti išlaikant vėsų galvą , kojas ar rankas. Arba visi šie trys. Jūsų galva, kojos ir rankos yra geri "radiatoriai" - vietos, kur kūnas gali atsikratyti šilumos.

Kaip naudinga, nes karštis gali būti, jūsų kūnas tikrai nemyli, kad visiškai šildomas, neturėdamas jokios galimybės šilumos šalinimui. Tai sukelia dirbtinį karščiavimą. Dirbtinis karščiavimas turi savo paskirtis (daugiau žemiau), tačiau jis gali turėti ir tam tikrų nemalonių šalutinių poveikių, tokių kaip galvos skausmas.

Taigi, kol mėgausitės karšta pirtimi, užpilkite šalto vandens akinius per save! Arba apsivilkite kietą rankšluostį ant kaklo. Arba purškite kojas dušo žarna.

Suteik savo kūnui šilumą. Jūsų pagrindinė kūno temperatūra vis tiek padidės (ir jūs gausite naudos iš to), tačiau tai sukels mažiau fiziologinio streso. Jūs galite būti gana nustebęs, kiek tai pagerins jūsų patirtį.

Karšta vonioje, kaip keista, jūs iš tikrųjų galite prarasti gana daug skysčių.

Prakaitavimas yra svarbus išsiskyrimo būdas, o kai kurie atliekiniai metabolitai yra pašalinami iš organizmo tokiu būdu. Žinoma, tai yra vienas iš būdų tai padaryti, tačiau karšta vonia yra lengvesnė - iš tikrųjų, žmonės dažniausiai prakaituoja vonią daugiau nei bet kada, kai naudojasi.

Kai kurie žmonės vadinsis tokiu "detoksikavimu", jis taip pat bus išmestas per kelią pernelyg atsitiktinai (dažniausiai tam, kad kažkas garso būtų labiau terapinis nei iš tikrųjų). Geras prakaitas yra dandy dalykas, bet tai nėra "detoksikacijos" daugiau (ar mažiau) nei žarnyno judėjimas. Tikslingiau paprasčiausiai pasakyti, kad prakaitavimas stimuliuoja įprastą atliekų šalinimą.

Bet daug prakaitavimas vonioje taip pat reiškia, kad jūs turite gerti vandenį - prieš, per ir po! Tai labai svarbus raktas, kurį daugelis žmonių praleidžia. Jei nevilsite, karšta vonia gali būti gana įtempta. Manau, kad tai iš tikrųjų yra pagrindinė priežastis, kodėl kai kurie žmonės nemėgsta vonių - jie gauna daug daugiau dehidratuoto, nei supranta, ir tai yra vienkartinis bilietas į piktą žemę. Galvos skausmas yra labiausiai paplitusi pasekmė. Jūs turite pakeisti prarastus skysčius, kad gerai jaustumėtės po karštos vonios.

Geriamojo daug vandens yra ne toks svarbus, kaip atrodo, kad dauguma žmonių galvoja

ir šiuolaikinėje pamažu iš tikrųjų kyla pavojus, kad jie nuolat ieško vandens buteliuko: galite gerti per daug. Tačiau, kai kalbama apie karštas vonias, jums tikrai reikia pakeisti prarastą skysčių - ir tai lengva prarasti daugiau nei įtariate.

Karštos vonios yra dažniausiai veiksmingos kaip tam tikrų rūšių raumenų skausmo gydymas. Tai stebėtinai sunku įrodyti ar net suprasti - tai nėra tiksliai karštas mokslinių tyrimų finansavimo tikslas, tačiau mums visiems akivaizdu, kad tai bent jau kartais veikia. Štai keletas galimų priežasčių.

Dengiantis karštu vandeniu - "sisteminis" šildymas - gali kažką padaryti raumenims, kurių niekada negalima padaryti. Kaip gerai, kaip jauna karšta pakuotė gali jaustis, poveikis yra nedidelis, vietinis, neurologinis poveikis - šilta oda atpalaiduoja raumenis po jo. Tai puikus efektas, tačiau jis yra ribotas. Karšta vonia taip pat turi tokį efektą, tačiau jis eina daug giliau, iš tikrųjų gilus šildymas iš tiesų gali padidinti raumenų temperatūrą.

Karštieji pakeliai tiesiog negali padidinti šilumos raumenyse. Žmogaus kūnas yra nepaprastai geras temperatūros kontrolės, atsikratyti šilumos. Kai bandysite šildyti raumenis karštu paketu, šildomas tik paviršinis kraujas, kuris greitai išsiurbia ir tuoj pat atšaldomas. Taigi ką daryti? Kaip gauti šildymo naudą? Karšta vonia gali dirbti.