Namuose > Naujienos > Turinys

70-osios Kinijos metinės

Sep 25, 2019

70th anniversary of China

Po kelių dienų sukanka 70 metų Kinijoje. Per pastaruosius 70 metų Kinija turėjo 10 pagrindinių laimėjimų.

 

1. Dvi bombos ir viena žvaigždė


Viena iš „dviejų bombų“ buvo atominė bomba, kuri vėliau išsivystė į atominių ir vandenilio bombų derinį; kita bomba buvo vadovaujama bomba; o „viena žvaigždė“ buvo dirbtinis žemės palydovas.

 

1964 m. Spalio 16 d. Sėkmingai sprogo pirmoji Kinijos atominė bomba; 1967 m. birželio 17 d. pirmasis Kinijos vandenilio bombos oro pūtimo bandymas buvo sėkmingas; 1970 m. balandžio 24 d. sėkmingai paleistas pirmasis dirbtinis Kinijos palydovas (Dongfanghong Nr. 1).

 

Kinijos „dvi bombos ir viena žvaigždė“ yra nuostabi įmonė, kurią Kinijos tauta sukūrė XX amžiaus antroje pusėje.

 

2. JT būstinės atkūrimas

 

1971 m. Spalio 25 d. 26-ojoje JT Generalinės asamblėjos sesijoje buvo atkurta Kinijos Liaudies Respublikos buveinė Jungtinėse Tautose. Patvirtinkite, kad Kinijos Liaudies Respublikos atstovas yra vienintelis teisinis Kinijos atstovas Jungtinėse Tautose, o Kinijos Liaudies Respublika yra viena iš penkių nuolatinių Saugumo tarybos narių.

 

Kinijos sugrįžimas į Jungtines Tautas, kuriose gyvena penktadalis pasaulio gyventojų, yra pasaulio pažangos ir istorinės būtinybės poreikis.

 

3. Įgulos skrydis į kosmosą

 

1992 m. Rugsėjo 21 d. Kinijos vyriausybė nutarė įgyvendinti įgulos skrydžio projektą ir pavadino projektą „921 projektas“.

 

2003 m. Spalio 15 d. Sėkmingai buvo paleistas pirmasis Kinijos pilotuojamas erdvėlaivis „Shenzhou V“. Pirmasis Kinijos astronautas Yang Liwei tapo pirmuoju Kinijos lankytoju didžiulėje erdvėje.

 

Vėliau, pradedant nuo „Shenzhou Nr. 6“ iki „Shenzhou Nr. 11“, Kinijos kosmoso technologijos ir toliau davė naujų proveržių. Šiandien Kinija tapo trečiąja šalimi pasaulyje, savarankiškai valdanti įgulos narių kosmoso technologijas, savarankiškai vykdančius kosmoso eksperimentus ir vykdančius savarankiškas išvykas.

 

4. Grįžta Honkongas ir Makao

 

香港回归澳门~~


1997 m. Liepos 1 d. Kinijos Liaudies Respublika atnaujino savo suverenitetą Honkonge ir šimtmečiui nutraukė Didžiosios Britanijos kolonijinį valdymą Honkonge. 1999 m. Gruodžio 20 d. Kinijos Liaudies Respublika atnaujino savo suverenitetą Makao ir baigė Portugalijos kolonizaciją per 442 metus Makao. taisyklė.

 

Honkongas ir Makao grįžo į tėvynės aprėptį ir labai išpopuliarino pagrindinę taikaus tėvynės susivienijimo priežastį.

 

5. Činghai – Tibeto geležinkelis

 

Qinghai-Tibet Railway


Qinghai-Tibeto geležinkelis yra vienas iš keturių pagrindinių naujųjų Kinijos amžiaus projektų. Tai yra pirmasis geležinkelis į Tibeto pakraštį. Tai taip pat ilgiausio maršruto geležinkelis aukščiausiame pasaulyje. Visas projektas buvo baigtas dviem etapais, o visa linija buvo atidaryta 2006 m. Liepos 1 d.

 

Didžioji dalis Qinghai – Tibeto linijos yra aukštikalnėse ir „gyvybei draudžiamose vietose“. Qinghai-Tibeto geležinkelio tiesimas sėkmingai išsprendė tris pagrindines geležinkelių tiesimo problemas pasaulyje: amžino įšalo geologinę struktūrą, šaltos ir anoksinės aplinkos statybinę aplinką ir trapios ekologinės aplinkos apsaugą.

 

6. Prisijunkite prie PPO

 

2001 m. Lapkričio 10 d. Ketvirtojoje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Dohoje, Katare, buvo priimti teisiniai dokumentai dėl Kinijos stojimo į PPO. Tai pažymėjo 15 sunkaus darbo metų ir Kinija pagaliau tapo PPO. Naujų narių organizavimas; tai taip pat pažymi, kad po 15 metų diskriminavimo Kinija pagaliau buvo traktuojama kaip ir kitos PPO narės.

 

7. 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės

 

Bird's nestwater cube1


2008 m. Pekino olimpinės žaidynės parodė Kinijos, kaip pasaulio galios, ekonominę ir technologinę galią.

 

2008 Beijing Olympics


Per 30 reformų ir atvėrimo metų Kinija yra labiau klestinti besivystanti ekonomika, susidariusi pasaulio žmonėms. Pekino olimpinės žaidynės perdavė pasauliui „kultūrinę Kiniją“, o „žaliosios“, „technologijos“ ir „žmoniškumo“ sąvokos buvo giliai integruotos į tradicinę olimpinę koncepciją.

 

8. Tapk antra didžiausia pasaulio ekonomika

 

2010 m. Japonijos ministrų kabineto paskelbti duomenys parodė, kad nominalus Japonijos BVP buvo 54,421 milijono JAV dolerių, tai yra 404,4 milijardo dolerių mažiau nei Kinijos. Kinijos BVP viršijo oficialų Japonijos, kaip antros pagal dydį ekonomikos, dydį.

 

Po reformos ir atidarymo 1978 m., Po daugiau nei 30 metų įspūdingo augimo, Kinija pagaliau aplenkė Japoniją ir tapo antra pagal dydį pasaulio ekonomika po Jungtinių Valstijų.

 

9. Vietinis orlaivio vežėjas

 

„Liaoning“ orlaivių vežėjas, vadinamas „Liaoning laivu“, yra pirmasis Kinijos lėktuvas. Jo pirmtakas buvo sovietų karinio jūrų laivyno „Varyag“ lėktuvas. 1999 m. Kinija įsigijo „Varyag“, kurį nutraukė žlugus Sovietų Sąjungai ir toliau statė patobulinimus. 2012 m. Rugsėjo 25 d. Jis buvo oficialiai pervadintas į Liaoning Nr. Ir pradėtas tarnauti Kinijos liaudies išsivadavimo armijos kariniame jūrų laivyne.

 

2017 m. Balandžio 26 d. Dalianas oficialiai pradėjo eksploatuoti pirmąjį Kinijoje gaminamą lėktuvą „002“. Tai yra pirmasis vidaus rinkoje pagamintas orlaivių vežėjas tikrąja prasme, žymintis svarbų proveržį į nepriklausomos Kinijos šiuolaikinės kovos su jūra platformos projekto kūrimą.

 

10. „Beidou“ palydovinės navigacijos sistema

 

Kinijos „Beidou“ palydovinės navigacijos sistema yra pasaulinė palydovinės navigacijos sistema, kurią sukūrė pati Kinija. Tai yra ketvirta subrendusi palydovinės navigacijos sistema po JAV pasaulinės padėties nustatymo sistemos (GPS), Rusijos ir Europos palydovinės navigacijos sistemų.

 

2017 m. Lapkričio 5 d. Sėkmingai paleistas trečiosios kartos Kinijos palydovas. Tai buvo oficiali Kinijos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos „Beidou“ statybos pradžia. 2018 m. Kinija paeiliui paleido keletą „Beidou“ pasaulinio tinklo palydovų. 2018 m. Gruodžio 27 d. „Beidou“ sistemos paslaugų spektras oficialiai išsiplėtė iš regiono į pasaulį, o „Beidou“ sistema oficialiai įžengė į globalią erą.


阅兵阅兵1


parade of China


Visus Kinijos laimėjimus lemia tai, kad yra tūkstančiai žmonių, norinčių mokėti už visus. Aš myliu tave, mano tėvynė - Kinija!