Namuose > Sūkurinė vonia žinių > Turinys

Laiko praleidimas lauke yra naudingas jums ir štai kodėl

Oct 12, 2020

Daugelis iš mūsų rytus ir popietes leidžiame prie fluorescencinių lempučių, žiūrėdami į ekraną ir, jei mums pasisekė, turime vietą prie lango. Grįžtame namo ir toliau žvalgomės į savo televizoriaus ir telefono ekranų švytėjimą - atrodo, kad tai nesibaigia.


Naujausių tyrimų metu mokslininkai atrado, kad buvimas lauke vaidina svarbų vaidmenį žmogaus raidoje ir yra naudingas mūsų bendrajai sveikatai. Štai keletas priežasčių, kodėl buvimas lauke jums yra sveikas, ir keli būdai, kaip išeiti ir mėgautis gamtos dovanomis'


Laiko praleidimo lauke pranašumai

1. Pagerina psichinę sveikatą

Depresija, stresas ir nerimas kasmet užvaldo milijonų žmonių gyvenimą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, depresija yra pagrindinė neįgalumo priežastis kiekvienais metais. Tyrimai parodė, kad praleidžiant tik 15–30 minučių lauke per dieną, gali pagerėti jūsų psichinė sveikata. „Harvard Health Publishing“ paskelbtas tyrimas parodė, kad vaikščiojimas natūralioje aplinkoje, už miesto ribų, sumažina smegenų regiono aktyvumą, kurį apibrėžia besikartojančios mintys, daugiausia dėmesio skiriančios neigiamoms emocijoms - padedančios kovoti su depresija ir nerimu.


2. Stiprina imuninę sistemą

Mes visi esame susipažinę, „kovok ar bėk“, bet kai esame lauke, mūsų kūnas pereina į „poilsio ir virškinimo“ režimą. Ilinojaus universiteto tyrimas parodė, kad praleidę laiką lauke galime savo kūnui atsipalaiduoti ir investuoti daugiau vidinių išteklių, kad išlaikytume imuninę sistemą. Galime galvoti apie gamtą kaip apie multivitaminą, suteikiantį mums įvairiausių maistinių medžiagų, kurios padeda pagerinti mūsų sveikatą ir savijautą.


3. Pagerina jūsų gebėjimą susikaupti

Atsipūtę nuo darbo, palikdami judrių miesto gatvių triukšmą ir leisdami mintims pailsėti bei kvėpuoti natūralioje aplinkoje, galėsite susikaupti ir daugiau nuveikti grįžę į darbą. Laiko praleidimas lauke netgi gali padėti ADHD sergantiems vaikams - tyrimai parodė, kad praleidę parke tik 20 minučių, vaikai geriau susikaupia.


„Get Outdoors“&stiprintuvas; Mėgaukitės gamta

1. Eikite pasivaikščioti, raskite vietinį taką


all-trails


Jūsų bendruomenėje gausu vietų, kur galvoti, vaikščioti ar bėgti.' lengva rasti savo mėgstamą taką, tiesiog įveskite savo miestą ir visi takai atliks darbą už jus, o jūs' būsite pakeliui!


2. Pažaisk savo mėgstamą sportą arba sužinok naują!


adult-sports-league

Tai gali būti varginantis įstrigimas kasdien einant į darbą, gaminant vakarienę ir einant miegoti. Prisijungimas prie suaugusiųjų lygos leidžia grįžti į mėgstamą sportą, susitikti su naujais žmonėmis, išlikti aktyviems ir būti lauke!


3. Sukurkite kiemo šventovę


girl-in-hot-tub

Raskite gamtą savo kieme, pridėdami augalų, hamaką ir šiaurietišką kubilą. Yra žinoma, kad kubilai palengvina jūsų raumenis ir sąnarius, sumažina stresą ir leidžia mėgautis lauke. „SpaRelax“ yra sūkurinė vonia, kurioje telpa bet koks biudžetas ar vietos. Čia rasite sau tinkamiausią.


Kaip dažnai išeini į lauką? Mes labai norėtume išgirsti jūsų patarimus ir idėjas praleisti laiką lauke su komentaru žemiau. * \ (^ O ^) / *