Namuose > Sūkurinė vonia žinių > Turinys

Kaip chloras išvalo baseinus ir SPA?

Jul 30, 2016Daugelis klientų paklausė mūsų „SpaRelax“ techninio vadovo p. Yang, ar aš galiu naudoti chlorą per metus ? Kaip chloras valomas SPA?

 

Pirma, kaip chloras valo baseinus   ir spazmai?

Chloras yra cheminė medžiaga, dažniausiai naudojama išlaikyti baseinus ir namelių vonias, kuriose nėra bakterijų, kurios gali būti pavojingos žmonėms.

Chloras žudo bakterijas, nors ir gana paprasta cheminė reakcija. Į vandenį supiltas chloro tirpalas suskaidomas į daugybę skirtingų cheminių medžiagų, įskaitant hipochloridinę rūgštį (HOCl) ir hipochlorito joną (OCl - ). Jie abu naikina mikroorganizmus ir bakterijas, puolant lipidus ląstelės sienelėse ir sunaikindami fermentus bei struktūras ląstelės viduje, padarydami juos oksiduotus ir nekenksmingus. Skirtumas tarp HOCl ir OCl - yra greitis, kuriuo jie oksiduojasi. Hipochlorinė rūgštis per keletą sekundžių sugeba oksiduoti organizmus, o hipochlorito jonas gali trukti iki 30 minučių.

 

HOCl ir OCl lygiai skiriasi priklausomai nuo baseino   pH lygis. Jei pH per aukštas, jame nėra pakankamai HOCl, o baseino valymas gali užtrukti daug ilgiau nei įprastai. Idealiu atveju pH lygis baseine turėtų būti nuo 7 iki 8; 7,4 yra idealus - tai yra žmogaus ašarų pH. Kai HOCl ir OCl yra valomi baseine, jie arba sujungiami su kita chemine medžiaga, pavyzdžiui, amoniaku, arba yra suskaidomi į atskirus atomus. Abu šie procesai chlorą padaro nekenksmingą. Saulės šviesa paspartina šiuos procesus. Jūs turite nuolat pridėti chloro į baseiną, nes jis suyra.

 

Chlorą naikinančios chloro savybės yra labai naudingos, tačiau chloras turi ir šalutinį poveikį, kuris gali erzinti žmones ir netgi būti pavojingas. Chloras turi labai savitą kvapą, kuris daugeliui atrodo nemalonus, o kai kam - nepaprastai. Taip pat yra „niežėjimo faktorius“ - chloras gali sukelti tam tikrų odos tipų niežėjimą ir dirginimą. Dėl hipochlorito jonų daugelis audinių greitai išblukę, kai neišplaunami iškart po to, kai išeina iš baseino. Štai kodėl jūsų maudymosi kostiumėlis atrodo išblukęs ir dėvimas taip anksti vasarą.Antras klausimas, ar aš galiu naudoti chlorą namelio vonioje?

Gerai naudoti chlorą, tačiau turėtumėte būti atsargūs, nes jis kenkia. Ypač didelis chloro dujų kiekis, esantis virš jūsų baseino, gali būti pavojingas jūsų kvėpavimui.

Kai kurios kompanijos sukūrė chloro alternatyvas, įskaitant kitas chemines medžiagas ir jonų generatorius. Kai kurios iš jų yra geros alternatyvos, tačiau jomis nepasiekiamas švarumas, oksidacijos lygis ar maža kaina, kurią teikia chloras.


Bet kokiu klausimu galite kreiptis pagalbos į „SpaRelax SWIM SPA“ gamyklą .

Mūsų svetainė: www.spasrelax.com

Paštas: sales@spasrelax.com